Pokuty za rýchlosť vo firme? Existuje riešenie
45 superšportiakov pod dohľadom
Akú uhlíkovú stopu zanechávajú vaše vozidlá? Ako byť ekologickejšou firmou?
Otázka, ako naša činnosť ovplyvňuje klímu, je čoraz viac skloňovaná. Kladú si ju environmentalisti, ekológovia, ale aj jednotlivci a firmy. Položili ste si ju už aj vy? Do akej miery zaťažuje váš vozový park životné prostredie a ovzdušie? Ako byť zodpovednejší a pomôcť planéte?
Klimatická zmena je tu!
Každá naša činnosť zanecháva na Zemi stopu. Čerpané energie, doprava alebo nákupy majú dopad na životné prostredie, ktorý je často spájaný s prívlastkom nezvratný. Klimatológovia bijú na poplach, výkyvy počasia prichádzajú čoraz častejšie a zmeny klímy pociťujeme už aj v bežnom živote.
3. máj 2023 bol dňom, keď Slovensko vyčerpalo prírodné zdroje na daný rok a my sme začali žiť na tzv. ekologický dlh. Každý rok sa dátum mení a ľudstvo stále rýchlejšie a rýchlejšie čerpá prírodné zdroje. Je na nás, aby sme tento negatívny trend zvrátili. Existuje viacero spôsobov, ako prispieť k spomaleniu klimatickej zmeny, napríklad využívanie alternatívnych spôsobov dopravy, využívanie elektromobilov a sledovanie emisií CO2.
Uhlíková stopa a zmena klímy trápi aj Európsku úniu
Uhlíková stopa predstavuje množstvo emisií a skleníkových plynov, ktoré sa uvoľňujú do ovzdušia. Čím je vyššia, tým viac zaťažuje našu planétu a urýchľuje zmenu klímy.
Európska únia sa rozhodla konať a realizovať kroky, ktoré budú viesť k sprísneniu produkcie skleníkových plynov a fungovaniu trhu s emisnými kvótami. Do roku 2050 chce EÚ dosiahnuť uhlíkovú neutralitu, čo znamená, že sa do ovzdušia nebude vypúšťať viac skleníkových plynov, než môže byť technicky uskladnených alebo koľko príroda môže sama vstrebať. Európska únia plánuje účinne zakázať predaj nových vozidiel s emisiami uhlíka od roku 2035 a nahradiť by ich mali vozidlá na e-palivá (uhlíkovo neutrálne) a elektromobily.
Čo môžete zmeniť vy pri riadení vozového parku?
Je dôležité vedieť, akú váhu majú rozhodnutia nás jednotlivcov, ale aj ako vplýva na životné prostredie chod firmy. Preto sa mnohé firmy zaväzujú k ekologickejšiemu fungovaniu a dávajú si zelené ciele do ďalších rokov.
Nová funkcia v Commander systéme umožní zákazníkom GPS monitoringu sledovať produkciu CO2 na úrovni jazdy – rýchlo, jednoducho a prehľadne v knihe jázd. Spoločne tak môžeme prispieť k pozitívnym zmenám a zeleným zajtrajškom.
Funkcia sledovania CO2 pomáha aj pri dodržiavaní emisných kvót, ktoré stanovuje Európska únia, a zavedení nového systému, takzvaného ETS II. Ten má od roku 2027 spoplatniť emisie vyplývajúce z pohonných látok využívaných v cestnej doprave a emisie vyplývajúce z užívania budov.
Vďaka novej funkcii v našom systéme ľahko firma identifikuje vozidlá, ktoré produkujú najviac CO2, a môže zvážiť ich výmenu za ekologickejšie elektromobily. Nie je nutné hneď vymieňať celý vozový park, stačí odstrániť problémové vozidlá.
Pripravte sa na zmeny s emisiami, šetrite ďalšie náklady a prispejte k ochrane našej planéty.
Pre našich zákazníkov sme pripravili krátky návod na nastavenie funkcie sledovania CO2. Ak ešte nevyužívate naše služby, radi vám zodpovieme všetky otázky a poradíme vám v oblasti sledovania a znižovania CO2. Stačí, keď nám napíšete.